Saç bakımı için Jojoba Yağı kullanmak saç dökülmesi,yağlı,yıpranmış ve kuru saçlar için oldukça faydalıdır.

Kozmetik sektöründe ve özellikle saç bakımı ürünlerinde jojoba yağı kullanımı her geçen gün artmaktadır.

Saç Derinizi Derinlemesine Temizler

Saç derinizin de cildiniz gibi nemlendirilmesi gerekir,kuru bir saç derisi çatlamalara ve kaşıntıya neden olur.

Jojoba yağı saç derinizi derinlemesine temizleyip nemlendirmeye yarar ve kolay buharlaşmayan yapısı sayesinde gün boyu nemli kalır.

Bu derinlemesine ve uzun süreli nemlendirme özelliği saç derinizin ph seviyesinin dengelenmesini sağlar.

Sürekli mat ve kuru saçlarınız varsa Jojoba yağı tam size göre bir üründür.
Özellikle zayıf ve kırılgan saç konusunda Jojoba yağının faydaları bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

%100 doğal olmasından ötürü miktar gözetmeksizin gün boyunca defalarca kullanabilirsiniz.İçeriğinde herhangi bir kimyasal olmadığından saç derinizi tahriş etmez.

Saçlarınızın Yağlı Görünmesini Önler

Özellikle uzun saçlı iseniz yağlı saç derisi başedilmesi zor bir sorundur.
Piyasadaki sizi yağlı saç probleminden kurtaracağını iddia eden birçok ürün saçlarınızı olması gerekenden daha kuru bir hale getirir.

Saçınızı sürekli yıkamak da saçın mat ve cansız durmasına neden olur.Ayrıca saç kremi kullanmak saçınızı her zamankinden daha yağlı görünmesine sebep olur.Jojoba yağı saçınızdaki yağ oranının sağlıklı bir şekilde dengelenmesine yardımcı olur.

Çatallaşmış ve Kırılmış Saçlar

Kuru saçlar kırılmaya,hasar görmeye ve uçlarının çatallaşmasına daha yatkındır.
Az beslenmiş saç kökleri gelişimini tamamlamadan saçın kopmasına ve dökülmesine sebep olur,sıcak uygulama ile jojoba yağının kullanılması nemin saçın içerisinde kalmasını sağlar ve saçın kurumasını dolayısıyla dökülmesini engeller.

Jojoba yağını masaj yoluyla saç derisine uygulamak kan dolaşımını hızlandıracağı için saçın uzamasını destekler.Bu durum saçın daha fazla ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Saç Kayıplarının Önlenmesi

Saç kaybı genelde tıkanmış saç kökünden kaynaklanır,bu tıkanıklık ayrıca saçın gelişimini de engeller.

Jojoba yağı bu tıkanıklığın giderilmesini sağlar ve saç derisindeki mikro sirkülasyonu destekleyerek yeni saç hücresi oluşumunu sağlar.

Saçlarınızı Korur

Saçlarınız genellikle ısı ile şekillendirildiği zaman ve boyandığında saç telleri, uzun vadede onlara zarar verebilecek sert kimyasallara maruz kalır. Kimyasal yüklü şampuanlar, kremler, şekillendirici jeller ve saç spreyleri saçlarınızı kuru, kırılgan ve hasarlı hale getirir. Basit tarama ve fön ile şekillendirme saç dökülmesine ve hasar görmesine neden olabilir. Bu tür saç ürünlerinin ve ısının yarattığı hasarlara karşı koymak için güvenle kullanabilirsiniz.Jojoba yağı saçınızın canlı ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

Saç Derisini Temizler

Jojoba yağı tıkanmış ve kabuklanmış sebum izlerini temizlemeye yardımcı olur. Bu da, saç dökülmesini ve kırılmayı azaltmaya sebep olur. Antibakteriyel ve antienflamatuar özellikleri, kafa derisini temiz ve sağlıklı tutar.

Saçlarınızı Parlatır

Jojoba yağı,mükemmel bir şekilde çalışır ve saça sağlıklı bir görünüm kazandırararak parlaklık verir.Bu doğal yağ, saçlarınızı yumuşatır ve kurumuş, kıvırcık ve donuk saçları etkileyerek saç gövdelerinde doğal nemi sızdırmaz hale getirir. Ayrıca, kirleticiler ve kimyasallardan kaynaklanan hasarları en aza indirgeyerek saçlara parlaklık kazandırır.

Donuk ve kıvrımlı saçlarınız varsa, dokusunu ve görünümünü iyileştirmek için Jojoba yağı kullanın.Saç yağına ve kremine alternatif oluşturur.

Jojoba yağını kafa derisine ve saça masaj yapın, uçlara da dikkatle yedirin.Yağda bulunan proteinler ve mineraller doğal bir saç kremi gibi davranarak saçlarınızın yumuşak ve parlak olmasını sağlar.Saç foliküllerini nemlendirir ve onları daha fazla hasara karşı güçlendirir.Saçları düzenler ve olumsuz şartlara maruz kaldığında kırılgan ve donuk olmasını önler.

ZECEZ | Organik Jojoba Yağı © 2024 - Oryas İlaç ve Kozmetik Sanayi - Tüm Hakları Saklıdır.